Anasayfa | Tarihçe | Coğrafya |Üye Ol | Haber Ara | Foto Galeri | Ziyaretçi Defteri | Künye | İletişim |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

Sitemizi nereden buldunuz?Tüm Anketler

LİNKLER

 

Hemşerimiz Ege Ordu Komutanı !

Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan Tirebolulu hemşerimiz Orgeneral Abdullah Recep

Kategori  Kategori : Tirebolu
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 938
Tarih  Tarih : 08 Ağustos 2015 00:49

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan Tirebolulu hemşerimiz Orgeneral Abdullah Recep, Harp Akademileri Komutanlığı’ndan Ege Ordu Komutanlığı’na getirildi...

 

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sonunda Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesindeki önemli bölümünün Karadenizli paşalara emanet edildiği gözlenirken; Tirebolulu hemşerimiz Orgeneral Abdullah Recep’de, Harp Akademileri Komutanlığı’ndan Ege Ordu Komutanlığı’na getirildi.

 

YAŞ kararlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın; Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarına resmen atama yapıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar’ın, Genelkurmay Başkanlığı’na getirildiği ifade edilirken; kuvvet komutanlıklarına getirilen isimlerin neredeyse tamamının Karadenizli olması dikkat çekti.

 

YAŞ’tan yapılan açıklamaya göre; Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na Trabzon-Akçaabat doğumlu Orgeneral Zeki Salih Çolak getirilirken; Deniz Kuvvetleri Komutanı Trabzonlu Oramiral Bülent Bostanoğlu’nun görev süresi 1 yıl daha uzatıldı. Hava Kuvvetleri Komutanı Gümüşhaneli Orgeneral Akın Öztürk, YAŞ üyesi olurken; Giresun-Tirebolulu Orgeneral Abdullah Recep’de, Ege Ordu Komutanlığı görevine getirildi.

 

ORGENERAL ABDULLAH RECEP KİMDİR?

 

1955 yılında Giresun’un Tirebolu ilçesinde doğan Org. Abdullah Recep, 1975 yılında Kara Harp Okulu’ndan İstihkâm Teğmen olarak mezun oldu.

 

1976 yılında Sınıf Okulundaki eğitimini tamamlamayı müteakip, 1976-1981 yıllarında 3’ncü Kolordu İstihkâm Taburu, 39’uncu Piyade Tümen İstihkâm Taburu ve İstihkâm Okulu Kurslar Taburu’nda Takım Komutanlığı, 1981-1982 yıllarında 3’ncü Ordu İstihkâm İnşaat Taburu’nda Bölük Komutanlığı görevlerinde bulundu.

 

1982-1984 yıllarında Kara Harp Akademisi eğitimini tamamlamış ve 1984-1986 yıllarında kurmay subay olarak 19’uncu Piyade Tugayı 9’ncu Piyade Alayı 1’nci Piyade Taburu’nda Bölük Komutanlığı, 1986-1989 yılları arasında 9’uncu Kolordu Harekât ve Eğitim Şubesi’nde Plan Subaylığı, 1989-1993 yıllarında Genel Kurmay Personel Daire Başkanlığı Plan Şubesi’nde Plan ve Proje Subaylığı gibi görevleri icra etti..

 

Tirebolulu Orgeneral Recep, 1993-1994 yıllarında 61’nci Mekanize Piyade Tugayı 1’nci Mekanize Piyade Tabur Komutanlığı görevini yürütmüş ve bu görevi esnasında taburu ile birlikte Şırnak bölgesinde İç Güvenlik Harekâtına katılmıştır. 1994-1997 yılları arasında Belçika Mons’da bulunan NATO Avrupa Karargâhı Harekât Planlama Dairesi Barışı Koruma Şubesi’nde karargâh subaylığı görevinde bulunmuştur.

 

1997 yılında Genel Kurmay Başkanı Özel Kalem Müdürlüğü görevine atanmış, 3 yıl süre ile yürüttüğü bu görev esnasında Silahlı Kuvvetler Akademisi Eğitimini tamamlamış ve 2000-2001 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanlığı görevini yürütmüştür.

 

2001 yılında Tuğgeneralliğe terfi eden Org. Abdullah Recep, 2001-2004 yıllarında Genel Kurmay İç Güvenlik Harekât Daire Başkanlığı ve 2004-2006 yıllarında 16’ncı Zırhlı Tugay Komutanlığı görevlerinde bulundu.

 

 2006 yılında Tümgeneralliğe terfi eden Org. Recep, 2006-2008 yılarında Amerika Birleşik Devletleri Norfolk’ta bulunan NATO Transformasyon Komutanlığı’nda Kurmay Başkanı Kaynaklar ve Lojistik Yardımcılığı ve 2008-2010 yıllarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı görevlerinde de bulundu.

 

2010 yılında Korgeneralliğe terfi ederek 2010-2012 yılları arasında Genelkurmay Harekât Başkanlığı, 2012-2014 yıllarında 7’nci Kolordu Komutanlığı görevlerinde bulunduktan sonra, 30 Ağustos 2014 tarihinden geçerli olarak Orgeneralliğe terfi etmiş ve Harp Akademileri Komutanlığı görevine atanmıştır.

 

Org. Recep, bayan Alev Recep ile evli ve 2 çocuk babasıdır. Recep İngilizce bilmektedir. Son olarak Ege Ordu Komutanlığı’na getirilen değerli hemşerimiz Orgeneral Recep’i tebrik ediyor ve yeni görevinde kendisine üstün başarılar diliyoruz.

 

Kaynak: Tirebolu Express


Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Nihat Öztürk Nihat Öztürk
MUHALEFETİN PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRMEK
Seçtiğimiz Seçtiğimiz
Kar Tatili
Mesut Öztürk Mesut Öztürk
Torba yasada af neleri kapsıyor?
SeyfullahÖztürk SeyfullahÖztürk
Emeklilik
Muhsin Kadıoğlu Muhsin Kadıoğlu
Türklerin ve Müslümanların Tarihi Kızılelmaları Nerelerdi?
Eda Ergin Eda Ergin
Kıyamet
Melek Öztürk Melek Öztürk
Uzun Bir Aradan Sonra…
Dr.Gülay Öztürk Dr.Gülay Öztürk
Özümüze ve Sözümüze Sahip Çıkalım!
Bekir Öztürk Bekir Öztürk
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Damak Tadımız Damak Tadımız
Soğanlı / Pırasalı Ekmek
Emrah Güngör Emrah Güngör
Sürü; Çoban Ve Köpeği
Bekir Keşmer Bekir Keşmer
Tirebolu, İstanbul'u Kıskanarak Kendini Anlatıyor

SON DAKİKA HABERLERİ

SAYAÇ

TAKVİM

GOOGLE ARAMA


GÜNLÜK BURÇ


YukariBogali.Gen.Tr basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir.
Bu internet sitesinde yayınlanan haber, makale, yorumlar yazarını bağlar. YukariBogali.Gen.Tr sorumlu tutulamaz.
Copyright © 2009
Teknik Destek & Web Tasarım:
Altyapı: Mydesign
Mail: info@yukaribogali.gen.tr