Anasayfa | Tarihçe | Coğrafya |Üye Ol | Haber Ara | Foto Galeri | Ziyaretçi Defteri | Künye | İletişim |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

Sitemizi nereden buldunuz?Tüm Anketler

LİNKLER

 

Özümüze ve Sözümüze Sahip Çıkalım!

Okunma  Yazar : Dr.Gülay Öztürk
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 3348
Tarih  Tarih : 16 Şubat 2013 22:36

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

Bir toplumun nitelikli bireylere sahip olması,  o toplumun ve orada yaşayan vatandaşların "kaliteli bir hayata" sahip olabilmesi için kilit bir rol oynamaktadır.

Bireylerin okuması, meslek edinmesi, ülkesine hizmet eden yararlı bir vatandaş olabilmesi için azami eğitim süresi (üniversite dahil) tam 16 yıldır. Bu,  toplum gözünde "okumuş" insan olabilmenin genel kuralıdır.

Bugünün iş dünyasındaki çetin rekabet koşulları ise mevcut dört yıllık üniversite eğitiminin üstüne iki yıllık yüksek lisans ve hatta akademisyen olmak isteyen bireyler için de, dört yıllık doktora denilen bir sürecin de bu zorlu yola eklenmesini beraberinde getirmektedir.

Geçen hafta pazar günü bu süreçleri tek tek başarıyla aşmış, yaklaşık 30 yıldır da akademik hayatın içinde olan çok değerli bir hocamızla tanışma şansına eriştim.

Hocamızın yayınlatılması her baba yiğidin harcı olmayan uluslar arası indekslerce taranan dergilerde yayımlanmış 7; yurt içinde 40'ın üzerinde yayını, aktüel bilim yazıları ve birçok ulusal sempozyumun kitap editörlüğünü yaptığını öğrendim. 

Aslında bahsettiğim hocamız bize çok uzak biri değil, aksine aynı soyadını taşıdığımız, yaşadığımız, ekmeğini yediğimiz aynı topraklardan çıkan, bizim gibi konuşan, sıcakkanlı, güler yüzlü, memleketin gurur duyabileceği  örnek bir kişi. Bu değerli insan Prof.Dr. Hüseyin Öztürk. 

İdari ve sivil toplum hizmetleri  dışında bugünlerde ülkeye, topluma fayda sağlamak adına başka bir özverinin içine katılmış durumda.

Akademisyenlik gibi zorlu bir sürecin ardından, siyaset gibi bizim ülkemizde başka bir zorlu yola girmiş olmak onun ülkesi, vatanı için faydalı işler yapmak arzusu ve isteğinin bitmediğinin en açık göstergesi bence.

Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adaylığı için çalışmalarına başlayan Öztürk, geçen hafta pazar günü Yukarıboğalı-Aşağı Boğalı Köyü'nde yaşayan tüm akraba ve dostlarına bir pazar kahvaltısı düzenledi.

Samimi, sıcakkanlı, güleryüzlü, misafirperver olmasının yanı sıra topluma hizmet etme konusunda duyduğu heyecana orada bulunan herkes şahit olmuştur. 

O gün bir aile toplantısı vardı ve Öztürk tüm ailemiz için önemli bir açıklamada bulunacaktı bizlere. Nitekim öyle de oldu. Önce Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adaylığı'nı açıkladı; sonra da aile fertlerine ne düşünüyorsa söylemesini istedi. Düşüncelerini söyleyenler arasında ilkokul arkadaşından tutun, farklı siyasi yönelimleri olanlara kadar herkes ona bu konuda elinden geldiğince destek olacağını söyledi ve kendisini tebrik etti.

Aynı hafta Mavi Karadeniz TV'de "Uğurlu Dakikalar" programına çıkan Öztürk Beykoz'un en önemli sorununun "işsizlik olduğunu" bunu çözmeye dair projelerini de anlattı. Anlattığı şeylerden ve program süresindeki hal ve hareketlerinden bende bıraktığı izlenim şu oldu: " Hüseyin Hoca öncelikle saygılı, alçak gönüllü, çalışkan, üretken,  vatana millete hayırlı olan örnek bir birey." Onun gibi nitelikli ve faydalı insanların yetişmesi bu ülkede o kadar kolay olmuyor. Çokça zaman, büyük bir sabır ve emek sonrasında biz onlara kavuşuyoruz.

Ülkemiz, toplumumuz, kaliteli bir hayat yaşamak için, günümüzde  bir elin parmakları kadar az kalan değerli hocamıza toplumsal fayda, vatana hizmet gibi bizi yakından ilgilendiren bu süreçte tüm gönlümüzce destek olalım ve bu desteği sözden eyleme geçirme vakti geldiğinde de bilfiil uygulayalım.

Zira, özümüze ve sözümüze sahip çıkmazsak, bizi biz yapan pek bir şey kalmayacaktır. Unutmayalım!

Yrd. Doç. Dr. Gülay Öztürk

Haberi Paylaş: Facebook'a Gönder  Google Favorilerime Ekle  Twitter'a Gönder
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Nihat Öztürk Nihat Öztürk
MUHALEFETİN PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRMEK
Seçtiğimiz Seçtiğimiz
Kar Tatili
Mesut Öztürk Mesut Öztürk
Torba yasada af neleri kapsıyor?
SeyfullahÖztürk SeyfullahÖztürk
Emeklilik
Muhsin Kadıoğlu Muhsin Kadıoğlu
Türklerin ve Müslümanların Tarihi Kızılelmaları Nerelerdi?
Eda Ergin Eda Ergin
Kıyamet
Melek Öztürk Melek Öztürk
Uzun Bir Aradan Sonra…
Dr.Gülay Öztürk Dr.Gülay Öztürk
Özümüze ve Sözümüze Sahip Çıkalım!
Bekir Öztürk Bekir Öztürk
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Damak Tadımız Damak Tadımız
Soğanlı / Pırasalı Ekmek
Emrah Güngör Emrah Güngör
Sürü; Çoban Ve Köpeği
Bekir Keşmer Bekir Keşmer
Tirebolu, İstanbul'u Kıskanarak Kendini Anlatıyor

SON DAKİKA HABERLERİ

SAYAÇ

TAKVİM

GOOGLE ARAMA


GÜNLÜK BURÇ


YukariBogali.Gen.Tr basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir.
Bu internet sitesinde yayınlanan haber, makale, yorumlar yazarını bağlar. YukariBogali.Gen.Tr sorumlu tutulamaz.
Copyright © 2009
Teknik Destek & Web Tasarım:
Altyapı: Mydesign
Mail: info@yukaribogali.gen.tr